اتاق مسقف فلزی

اتاق مسقف فلزی

اتاق مسقف فلزی

در زمان خرید کامیونت باید به فکر یک اتاق مناسب نیز باشید. نوع کاربری کامیونت باید با وضعیت درج شده در کارت خودرو مطابقت داشته باشد.

اتاق‌های فلزی سقف‌دار ‌یا همان کانتینر یکی از پرکاربردترین نوع اتاق برای کامیونت هستند. همانگونه که از اسم این اتاق‌ها پیدا است، خصوصیت اصلی آن ‌ها مسقف بودن آن است که سبب حفظ سلامتی بار می‌‌شود، این نوع اتاق‌ها انواع مختلفی دارد که هر یک برای حمل و نقل بارهای مختلف طراحی شده‌ است.

 

کاربردهای اتاق مسقف فلزی

کاربرد این اتاق‌ها عموماً برای حمل مواد غذایی، انواع نوشیدنی‌ها، مرسولات پستی و حتی اثاثیه است. این نوع اتاق علاوه بر مناسب‌بودن برای استفاده در داخل شهر، توانایی حمل بار برای مسافت ‌های طولانی جاده‌ای را نیز دارند. بدنه و سقف آن‌ها از مواد اولیه مقاوم ساخته شده و سلامت هر نوع بار را تضمین می‌کنند. در ضمن این اتاق‌ها بر اساس تقاضا و نیاز بازار طراحی و ساخته می ‌شوند.

این اتاق ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر یک براساس ویژگی‌‌های مختص خود جهت حمل یک نوع خاص از کالا مناسب هستند. اتاق‌های سقف ‌دار در انواع 5، 6 و 8 تنی ساخته می‌‌شوند و بدنه و سقف در این اتاق‌ها از مواد فلزی مقاوم است. برای رنگ‌کردن اتاق از رنگ‌های روغنی مختص خودرو استفاده شده که کیفیت بالایی دارند. در زمان سفارش این محصول امکان اضافه‌کردن تجهیزات سفارشی به آن‌‌ها وجود دارد.

اتاق مسقف فلزی

انواع کاربری اتاق مسقف فلزی

1.     دارای تیغه در وسط

این نوع اتاق، بهترین انتخاب شما جهت حمل محصولاتی مانند آب معدنی، نوشابه و بارهایی از این قبیل خواهد بود. یکی از دلایل انتخاب این اتاق وجود یک تیغه جدا‌کننده در قسمت میانی اتاق است و علت این تقسیم بندی حفظ بهتر محصول توسط دیواره است و به دلیل اهمیت حفظ بار این نوع اتاق که اکثرا نوشیدنی‌هایی با ظروف شیشه‌ای حساس به ضربه می‌باشد.

در این نوع اتاق با توجه به سفارش مشتری و امنیت حفظ بار امکان نصب‌کردن درب‌هایی کرکره‌ای آلومینیومی به همراه دستگیره با همراه قفل وجود دارد که این امر امکانات ایمنی اتاق را تا حد زیادی بالا می‌برند.

2.     ساندویچ پانلی ایزوله کننده

این نوع از اتاق از عمر بالایی برخوردار است و این کاربری بیشتر جهت حمل مواد غذایی استفاده می‌‌شود. مواد اولیه ای مانند پُلی یورتان در بدنه این اتاق سبب ایجاد یک عایق حرارتی، صوتی و رطوبت برای محافظت از بار شده و به سلامت و بهداشت بار در زمان انتقال کمک خواهد کرد.

3.     بدنه با تابلو تبلیغاتی

اصلی‌ترین کاربرد این اتاق برای حمل اثاثیه و شرکت‌‌های پخش می‌باشد. این اتاق یک بدنه با پوششی مقاوم دارد که سلامت انواع بارها را تضمین می‌کند. در پوشش رنگی این اتاق از رنگ‌هایی با کیفیت بالا و خودرویی استفاده می‌شود. وجود یک فضا در بالای این اتاق برای نصب شماره تماس و همچنین تبلیغات مناسب است.

4.     بدنه صاف و بدنه کرکره دار

این اتاق به علت جنس با دوام بدنه، سقف و کف جهت حمل اثاثیه منزل و محصولات مشابه مناسب است. این اتاق در دو نوع بدنه صاف و کرکره‌‌دار وجود دارد و در اندازه‌های مختلف قابل عرضه است. این محصول با تجهیزاتی سفارشی مانند زاپاس‌ بند، جعبه ابزار و گارد بغل قابل تولید است.

اتاق مسقف فلزی

کلام آخر

اتاق مسقف فلزی در انواع چادر دار، بغل بازشو و این قبیل شکل‌ها وسیله‌ای پرکاربرد است که در حمل و نقل و بار جاده‌‌ای نقشی تاثیرگذار دارد. وزن این اتاق‌ها نباید زیاد باشد اما در عین حال باید مقاوم باشد. در سال‌‌های اخیر استفاده از فلز برای ساخت انواع اتاق‌ حمل و نقل رونق دارد زیرا با ساختاری منحصر به فرد عرضه می‌شوند.

مهم‌‌ترین خصوصیت اتاق مسقف فلزی داشتن وزنی پایین با مقاومت بالا در برابر عوامل خارجی می‌باشد. مهم‌‌ترین قسمت این اتاق که در زمان خرید آن باید توجه داشت، کف آن است، چون بیشترین وزن بار بر روی کف اتاق قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب